Nejste to náhodou vy?


· Vaše dítě je středem vesmíru. Jistě, vaše dítě je středem vašeho světa. To ale automaticky neznamená, že to tak musí být pro všechny ostatní. Hyperaktivní rodič tak nechává děti dělat si co chtějí, kde chtějí a kdy chtějí, a urazí se, když si někdo dovolí protestovat. Děti shazující celé regály? To nevadí, to se uklidí, přece je nebudu omezovat. Dítě okupující oblíbenou houpačku zatímco za ním se tvoří fronta? Však oni počkají, až si váš miláček vyhraje. Zapojte příště trochu empatie, a naučte sebe i svého potomka, že na světě nejste sami.
dvě ruce

· Nemáte autoritu. Souvisí s předchozím bodem. Protože vaše dítko nezná hranice a dostane všechno, na co si vzpomene, tak u něj nemáte naprosto žádnou autoritu. Neradíme vám, že se máte stát vojenským seržantem, ale vaše dítě by mělo vědět, že vaše slovo platí. Tedy pokud mu řeknete, že něco nemá nebo nesmí, tak vás poslechne. Sice možná ne bez protestů či menšího vztekání, ale poslechne.
žena a dítě

· Zanedbáváte dospělé. Partnera, rodinu, přátele. Protože ve vašem vesmíru není místo pro nikoho jiného než pro vašeho potomka, tak vám nezbývá čas na nikoho jiného. Partner vám zařídil romantický víkend včetně hlídání? Přece svůj poklad nenecháte o samotě. Kamarádka pořádá svatbu, pozvala vás, ale nechce na svatbě děti do deseti let? Buď jí to donutíte změnit, nebo uděláte scénu a zůstanete doma. Pusťte dospělé do svého života. Vaše dítko bez vás pár dní vydrží, vy se na něj budete o to více těšit, a u okolí nebudete za šílenou matku/otce.
matka a ditě

· Nikomu nevěříte. Všechno musíte mít pod kontrolou. Jistě, je naprosto v pořádku, že se zajímáte o školní výsledky svých dětí, pokud ale chodíte do školy pětkrát do týdne a nejraději byste měli kameru přímo ve třídě, tak je asi načase udělat dva kroky zpět. Nebo jste ten typ, co paní na hlídání volá co pět minut, jen aby se ujistil, že ho mezitím neunesla do Mexika? Uklidněte se, váš miláček se nejspíše v klidu dívá v obýváku na seriály a je mu všechno jedno. 

You Might Also Like