Jak zvládat stres a naučit se relaxovat


Také se vám stává, že nestíháte a pod tíhou povinností se hroutíte? Selháváte v práci a nemůžete v noci spát? Dříve nebo později se u vás objeví tzv. syndrom vyhoření.Je na čase změnit životní styl a začít více odpočívat, jelikož dlouhodobě se takto žít nedá.

 myšlenky na povinnosti


  • Vizualizujte a představujte si příjemné věci a zážitky, uvolněte se a pomalu dýchejte. Zařaďte autogenní trénink, který vám zklidní myšlenky a navodí pohodu. Provádí se vleže na podložce ve volném oděvu za přítomnosti terapeuta nebo psychologa, který ho vede a tichým hlasem k vám promlouvá a pouští relaxační hudbu.


 


  • Věnujte se koníčkům, které vás baví a přinášejí uspokojení. Snažte se hýbat, cvičení vám zvedne náladu. Uvolňují se při něm endorfiny – tzv. hormony štěstí, které se vyplavují v mozku při fyzické zátěži. Cvičte jógu, naučí vás pracovat s energií a odblokuje vás fyzicky i mentálně. Zajděte si na masáž nebo navštivte wellness pobyta nechte se hýčkat zkušenými maséry. Vyrazte na procházku do přírody a všímejte si jejích krás.


 


  • Neponocujte a dopřejte si dostatek spánku, choďte spát každý den nejlépe ve stejnou hodinu. Pokud pracujete na směny, změňte zaměstnání. Časté střídání ranních, nočních a odpoledních směn neprospívá vašemu biorytmu. Dodržujte zdravou životosprávu, jezte střídmě, vynechejte kávu a alkohol.


 chlap ve stresu


  • Udělejte si radost a kupte si něco na sebe nebo nějakou drobnost, která vás potěší. Ukliďte si. Je známo, že úklid domácnosti je prospěšný pro srovnání myšlenek. Jakýkoliv nesoulad nebo nepořádek v nás zanechává zmatek a chaos. Vneste do bytu příjemnou atmosféru pomocí vhodných doplňků.Hodně větrejte a vpusťte dovnitř slunce.


 


  • Nebojte se svěřit se svými problémy lidem, kterým důvěřujete. Sdílená starost = poloviční starost. Nestyďte se navštívit odbornou poradnu. Rádi vám pomůžou a poradí, jak se ve vaší situaci orientovat.

You Might Also Like