Typy praktických a krásných hodinek


Stylů hodinek je pochopitelně nepřeberné množství. Dnes si navíc můžete vybírat i z velkého množství materiálů. Vyrábějí se totiž z kovu i dřeva a pásek k nim může být rovněž dřevěný, kovový, látkový i kožený. To, jaký vzhled si zvolíte je čistě na vás, vašem stylu, nárocích a na situacích, při kterých je budete nosit. Důležitá je zde především vaše spokojenost. Z jakých základních druhů ale můžete v klidu vybírat?

 smart hodinky


Přesný ukazatel času


Většina z nás si život bez nich nedokáže vůbec představit, i když v dnešní době již spousta lidí pro zjišťování času využívá mobilní telefon. Ten vám ale eleganci a prestiž nepřinesou. Podívejme se teď tedy na druhy hodin, ze kterých můžete volit podle způsobu, kterým ukazují požadovanou hodnotu.
muž s hodinkami

 

Klasická, analogová varianta je nejčastější a asi nejvíce využívaná. Ukazují dobu pomocí hodinové, minutové a vteřinové ručičky. Rozdělit je můžeme na náramkové a kapesní.

 
Digitální čas je zobrazen číslicemi a v posledních letech se jedná o velmi oblíbenou možnost. Vzhledem k tomu, že žijeme ve světě moderních technologií, tak digitál je velice populární. Stejně oblíbený je ale i následující typ.

 
Kombinované produkty obsahují jak analog, tak digital. To znamená, že u nich najdete běžné ručičky a zároveň i digitální číslice. Často se zde nachází také datum a den v týdnu. Tento typ je běžný zejména u mužů, protože je ciferník poměrně velký, rustikální a vypadá také velmi reprezentativně.
dívka na pařezu

 

Existuje také varianta pro tzv. “nerdy“. Pořídit si můžete i strojek, který pracuje s binárním kódem (1, 2, 4, 8, 16, 32). Jedná se o číselnou soustavu mocnin čísla 2, kdy musíte hodnoty sečíst, abyste získali přesný čas. Nejde rozhodně o možnost nejjednoduššího rázu, ale pokud se chcete vyčlenit z řady a být skutečně originální, tak si můžete zvolit i tuto variantu. Co vás zaujalo nejvíce a pro co se při koupi rozhodnete.

You Might Also Like