Na návštěvě v pekárně</div>
<p><body></p>
<p>Podíváme-li se dvacet let dozadu na pulty pekáren a porovnáme to s dnešní situací, může naše srdce jen zaplesat. Sice je stále co na kvalitě zlepšovat, ale výběr už je opravdu slušný, jak ze slaného, tak ze sladkého pečiva.<br />
Vynecháme chléb, který je kapitolou sám pro sebe, a podíváme se na některé populární druhy drobnějšího slaného pečiva.<br /><img alt=
·         Rohlíky
Na západ od nás vlastně neznámý druh pečiva, který je u nás velmi populární. Obyčejný tukový rohlík patří k tomu nejlevnějšímu, co můžete v obchodě zakoupit. A supermarkety se často předhánějí v jeho zlevňování, protože na to zákazník slyší. Objevuje se i v několika českých rčeních a malým dětem je v obchodě strkáme do ručičky, aby si je žužlaly a okusovaly a nezlobily. Dnes je jejich výběr docela široký, koupíme různé celozrnné verze, z různých typů mouky. Nejoblíbenější zůstává ale stále ten klasický, bílý.
malé chlebánky.jpg
·         Housky
Pletené housky jsou zase spíše českou specialitou, na západě pod pojmem houska narazíme spíše na bulku. Zase jsou nejoblíbenější klasické bílé, i když můžete koupit i jejich zdravější verze s příměsí různých semínek a zdravější mouky. V popularitě jsou v těsném závěsu za rohlíkem.
·         Preclíky
Do nedávna u nás pečivo neznámé, pokud nepočítáme tvrdý preclík, prodávaný jako trvanlivé pečivo. Dnes ho již seženeme hlavně tedy v řetězcích, pocházejících z Německa. Dělají se z louhovaného těsta a jsou výborné samotné nebo jen potřené máslem a s hrnkem kávy nebo sklenicí piva k tomu.
·         Croissanty
Tradiční francouzské pečivo si našlo cestu na náš snídaňový stůl. Jeho cena je vyšší, ale chuť je skvělá, ať ho jíte samotný nebo něčím plněný.
·         Bagety
Zase ta Francie a tradiční bílé bagety různé délky. Seženete i celozrnné varianty, ale pouze v kratších délkách. Populární rychlá svačina.
·         Bulky
Vlastně nepletený typ housky, dnes k dostání v různých verzích.

Na návštěvě v pekárně
Ohodnoťte příspěvek