Cestování na vlastní pěst

Slovy klasika se nám v oboru cestování rozmáhá takový nešvar – spousta dobrodruhů bojkotuje klasické dovolené přes cestovní kancelář a na vlastní pěst se vydává poznávat krásy celého světa. Slovo nešvar je zde však velkou nadsázkou. Cestovní kanceláře často prodávají zájezdy nad cenou a podívat se s nimi například do jihovýchodní Asie či na americký kontinent stojí celé jmění. Pokud jste ochotni obětovat čas plánování vlastní dovolené, zbystřete.
postele na ubytovně
Kam se vyplatí vydat bez cestovky?
Tak zvaní nezávislí cestovatelé vyhledávají především takové destinace, kde jsou ceny ubytování, potravin a dalších základních potřeb nižší. To platí především pro Asii, Jižní Ameriku či Afriku. Pokud plánujete dovolenou v Evropě či Severní Americe, vyjdou vás oba způsoby pravděpodobně na podobné peníze.
člun na pláži

Kde ušetřit?
Největší položkou je v případě vzdálenějších destinací letenka. A právě zde se dá ušetřit nejvíce. V dnešní době velmi rychle roste počet nízkonákladových leteckých společností, které nabízejí velmi levné letenky. Ale i zavedení letečtí giganti se kvůli boji o zákazníky uchylují ke spoustě akcí. Ceny letenek do jihovýchodní Asie tak například startují na hranici 10 000 Kč, let do střední Ameriky vás pak vyjde jen o pár tisícovek dráž.
Letecky cestujte nalehko. Většinu věcí si můžete pořídit až na místě. Nepotřebujete tak velký kufr, díky čemuž ušetříte za odbavené zavazadlo. S krosnou na zádech se navíc bude cítit mnohem volněji při toulkách přírodou.
křídlo letadla
Pokud nepotřebujete zrovna bydlet v pětihvězdičkovém hotelu, dobře vám poslouží levné ubytování v hostelech, guest housech. Ubytování si můžete s předstihem rezervovat z pohodlí domova. Pokud si pečlivě naplánujete vaši cestu, není nic jednoduššího! Využít můžete mezinárodní stránku booking.com či populární Airbnb, kde nabízejí ubytování soukromé osoby.
Další prostor ušetřit nějakou tu kačku nabízí stravování. Jezte a pijte jako místní. Ve většině oblastí se dá s jistou obezřetností stravovat v pouličních bistrech. Nejen, že ušetříte významný obnos, ale ochutnáte pravou místní kuchyni, což umocní váš cestovatelský zážitek.
Pokud tedy máte dobrodružnější povahu, chystáte se do relativně levné země, máte chuť spíše objevovat než se jen válet na pláži, je pro vás cestování na vlastní pěst mnohem zajímavější volbou, něž jakou vám dokáže nabídnout cestovní kancelář!