Jak nainstalovat kamna nebo krb?

Nejprve je důležité si vypsat rozdíly, které jsou mezi krbem a kamny, protože mnoho lidí se ti právě plete a používá špatný termín. Často se totiž tyto termíny zaměňují a lidé o tom ani neví, protože neznají rozdíl, který mezi těmito slovy je. Je pouze nepatrný, nejedná se o úplně odlišné věci, je však i tak dobré vědět, kde je hlavní rozdíl a v čem. Kamna bývají volně stojící v místnosti, zpravidla si je můžeme klidně představit jako ta kamna, na kterých ležel hloupý Honza. Protože to je přesně ono – jsou to zkrátka kamna, která volně stojí v místnosti. Krb je naopak obezděn a bývá většinou u zdi nebo v rohu místnosti, protože by ani nešel dát někde doprostřed.

pohoda u krbu

Tím, že je obezděn by to šíleně zabralo místo. Kamna jsou totiž z plechu a bývají malá, krb je přesně takový ten, co si představíte ve vánočním filmu, na kterém visí punčochy, do kterých dá Santa malé dárky. Přesně to je krb. Snad už budete tento rozdíl chápat a můžeme se vrhnout na celkovou instalaci krbu či kamen. Je jasné, že bude velký rozdíl mezi krbem a kamny, krb je samozřejmě velký a zděný a musí být u zdi, spíše se tedy budeme věnovat kamnům, které v dnešní době má skoro každý. Jejich instalace je trochu rozdílná od té s krbem. Jako první krok, který se musí provést při instalaci kamen je napojení kouřovodu. Ten se napojuje prakticky hned, když je hrubá stavba, protože se musí zavést do komína. Vede totiž veškerý kouř do komínu, který ho pak vyvede ven. Je to logické, přeci nikdo nechce doma dýchat kouř.

kamna

Kouřovody jsou různé, ale zpravidla je úplně jedno, jaký si zvolíte, je to všechno na stejný způsob a vše plní svou funkci tak, jak by mělo – vede to kouř ven, protože ho nemůžeme dýchat. Jakmile je kouřovod zapojen. Je třeba připojit koupená kamna. Ta se přiloží ke zdi – ke kouřovodu, pozor, je ale důležité je položit na ochrannou desku proti ohni, většinou je skleněná. Zapojený kouřovod musí být opatřen také páskami ze skelných vláken, aby nic neunikalo ven a vše se musí pořádně zapojit. To ale provádí odborník. Poté musí vše zkontrolovat kominík.

You Might Also Like