Aby tíseň pominula

Nikdo z nás určitě nepochybuje o tom, že je nedostatek finančních prostředků hodně nepříjemná záležitost. A čím více tyto postrádáme, tím je to samozřejmě horší. Každou chvíli si přece chceme nebo i přímo potřebujeme něco koupit, a jakmile není čím za to zaplatit, musíme si nechat zajít chuť. Přinejmenším do doby, než zase nějaké ty peníze získáme.

S nákupy nebo placením za různé služby prostě musíme počkat, než si je můžeme dovolit. Jenže co když by bylo takové čekání příliš dlouhé nebo dokonce nekonečné a další problémy přinášející?

nákupní košík

V takovém případě přichází obvykle vhod půjčka. Člověk se obrátí na některou z finančních institucí, zažádá si o peníze, které by potřeboval, a má-li štěstí, uspěje tu, požadované finanční prostředky získá a tím jsou problémy (dočasně) vyřešené.

Jenže co se také může stát? Přece to, že někomu ze zájemců jeho žádost o půjčku zamítnou. Když se třeba v bance domnívají, že nebude zájemce o jimi nabízenou půjčku schopný splácet, protože má třeba malý příjem nebo záznamy v registrech dlužníků, raději pomoc odmítnou, než aby riskovali ztrátu. A to bez ohledu na to, jaký to bude mít na onoho konkrétního žadatele dopad.

pět stovek

A kde má člověk hledat pomoc pak? Kam se má obrátit, když banky nepomohou?

Často je v podobné situaci tou nejlepší alternativou nebankovní hypotéka, již může získat kdekdo, lidi ve skutečně obtížné finanční situaci nevyjímaje. U té se totiž dá uspět daleko snáze, a to díky tomu, že se zde za půjčené finanční prostředky ručí zástavou nemovitosti. A je logické, že je taková záruka natolik jistá, že už se tu může pomoci leckomu, i tomu, kdo je notně nedokonalý. Protože kdyby tento nesplácel, vyrovnají se jeho dluhy vůči nebankovní společnosti právě onou zastavenou nemovitostí.

A tak si o nebankovní hypotéku zažádávají často i ti, kdo jsou na tom vážně zle. A díky takovému rozhodnutí už jim tak zle není.

You Might Also Like