Hypotéka: na stavební pozemek i stavbu samotnou

Hypotéka je úvěrový produkt, který zná téměř každý a řada lidí se s ním také za svůj život setká nebo již setkala. Právě díky hypotéce si můžeme splnit sen o vlastním bydlení i za předpokladu, že k jeho realizaci nemáme k dispozici potřebný obnos peněz. Nemusíme tak čekat desítky let, než si na vysněný dům či byt našetříme, ale s pomocí hypotéky můžeme bydlet ve vlastním v relativně krátkém časovém intervalu. Ovšem banky v případě schvalování hypotečních úvěrů nejsou zase natolik vstřícné, jak se na první pohled jeví. Hypoteční úvěr klade na samotného žadatele vysoké nároky a je proto vcelku pochopitelné, že ne každý jim dokáže čelit.

Hypoteční smlouva

Mnoho lidí si bere hypotéku za účelem pořízení vlastního bydlení. Jenže jak je to se samotným stavebním pozemkem? Je možné i v tomto případě žádat o hypotéku? Ceny nemovitostí, ale i samotných stavebních pozemků za poslední roky vzrostly i o dvojnásobek. Není se tedy čemu divit, že většina lidí k realizování vlastního bydlení využívá právě nabídek bank na hypoteční úvěry. Jak se to má ale s hypotékou na pozemek https://www.americkahypoteka.cz/hypoteka-na-pozemek/?

Vlastní bydlení

Hypotéka na pozemek bez zástavy nemovitosti je aktuálně možná třeba ze stavebního spoření, ovšem žadatelé jsou zde limitováni výší úvěru, která je zde stanovena přesně na 1 milion korun. Při výběru pozemku jsou tak žadatelé velmi limitováni.

Stavební spořitelna České spořitelny pak nabízí svůj úvěr Buřinka, kde je možné žádat o úvěr až do výše 2,5 milionu korun bez zajištění nemovitostí. Musí se však jednat o stavební pozemek, který je určen k zastavění. Úvěr má splatnost až 20 let a výše úrokové sazby je také přinejmenším příznivá.

Hypoteční úvěr na bydlení je ale povětšinou zaštítěn zástavou nemovitosti a to jak v případě hypotečního úvěru na bydlení tak revoluční americké hypotéky.

You Might Also Like