Vymoženosti pro vaše pohodlí

Svět elektroniky, to už dávno nejsou vychytávky pro Jamese Bonda nebo tajné vládní firmy. Elektronika nás obklopuje v každodenním životě a slouží nám k ulehčování běžného dne. Elektronická čidla kontrolují a monitorují řadu situací, která by pro nás mohla být životu nebezpečná. Za všechny jmenujme třeba hlásiče požárů nebo v poslední době všemi plynaři doporučované čidlo na detekci oxidu uhličitého. Bez detektorů a čidel se neobjede žádná továrna, obchody, ale i řada domů a bytů má detektory proti nezvaným návštěvám. A velmi důležitá čidla jsou například senzory dechu pro novorozence, či dětské chůvičky.

detektor kovů

Elektronika je součástí i sportovního světa. Při hromadným běžeckých závodech má každý běžec na sobě umístěný čip, a tak je zaručeno přesné měření času, kdy proběhne startem a cílem. A co teprve profesionální závody třeba ve sjezdovém lyžování, kdy záleží na změření každé setinky vteřiny. Ale i pro běžné koníčky začínáme využívat elektronické vymoženosti. Tady nejde o elektroniku, která může zachránit život, ale která slouží pro naše potěšení a zábavu. Hledač pokladů bez detektoru kovů by jen stěží něco našel. Mnoho nadšenců má drony nabité elektronikou.

rybaření

Kdysi rybář nahodil udici s napíchnutou žížalou a čekal až ryba zabere. Dnes? Moderní rybář má k dispozici tolik pomůcek a hejblátek, až oči přecházejí. Od nejrůznějších druhů prutů, háčků, návnad, splávků až po elektroniku, jako je zfish helios Mlsport, kterou necháte, aby hlídala za vás třeba celou noc záběr ryby a vy si zatím mohli spát ve svém bivaku, nebo i přes den, aby vám ryba neutekla, zatímco si vaříte oběd. Elektronika nám ulehčuje život, ale nenechte se připravit o samotnou podstatu rybaření, pobyt v přírodě, to napětí, jestli ryba zabere nebo ne, a pocit vlastního úspěchu, když se vám ryba bude mrskat v podběráku.

You Might Also Like