Proč není hypotéka bez registru tak výhodná, jak nám tvrdí

Pokud žádáme o hypotéku, často nám tvrdí, jak je daný typ pro nás výhodný. Snaží se nás přesvědčit, že na něm vyděláme. Pravda však často bývá poněkud jinde. Typickým příkladem pak může být hypotéka bez registru https://www.hypotekybezregistru.cz/.

Jedná se o typ hypotéky, kde není žadatel prověřován v registru dlužníků. V něm je zapsán každý, kdo v dané chvíli již splácí nějakou půjčku či jiný dluh, například za energie či za telefon. Často pak mají především banky pravidlo, že takové lidi považují za rizikové zákazníky a velmi často jim hypotéku odmítnou.

splácení hypotéky

Pravdou však je, že v současnosti splácí nějakou půjčku nadpoloviční většina dospělé populace, a je pravděpodobné, že se díky současnému prudkému růstu cen bude toto číslo zvyšovat. I tito lidé však touží po vlastním bydlení, a to je právě důvod, proč volí tento typ hypotéky.

Při podávání žádosti jsou samozřejmě přesvědčováni, že je skutečně výhodná. A pravdou je, že tomu tak skutečně je. Ovšem nikoliv pro dlužníka, nýbrž právě pro poskytovatele. Ten totiž často různými způsoby využívá toho, že je to u mnoha lidí jediný typ hypotéky, kde mají alespoň určitou šanci na schválení.

hypoteční kalkulačka

V první řadě je to fakt, že úroky jsou zde vyšší, než bývá obvyklé. Nehrozí zde totiž, že se žadatel rozhodne pro jiný, levnější typ. A vzhledem k tomu, že se úrokové sazby liší mezi jednotlivými poskytovateli minimálně, tak je jasné, že pokud chtějí onu nemovitost, nezbyde jim nic jiného než zaplatit.

Také zde bývá větší množství poplatků, a i ty bývají vyšší. Je to například poplatek za vedení účtu, za vklad a mnohé další. I ty tak zvyšují konečnou částku, kterou dlužník nakonec zaplatí. A ta může být podstatně vyšší než ta, která mu byla poskytnuta.

Je potřeba si tedy uvědomit, že žádná půjčka není ve svém důsledku pro dlužníka výhodná. Proto bychom se měli snažit se jim vyhnout, jak jen to bude možné. Věřte, že si tím ušetříte mnoho starostí.

You Might Also Like