Zbavte své děti plochých nohou skákáním na trampolíně

Na mnoha různých zdrojích se můžete dočíst o tom, jak důležité je starat se o zdraví vlastních dětí, které potřebují naši oporu, a samy si nedokážou zajistit potřebné pomůcky i potravinové zdroje. A pak se projdete napříč obchodem s obuví, abyste vyhledali vhodný model pro vaše ratolesti, a s hrůzou zjistíte, že mnoho značkových bot vůbec neodpovídá představám ortopedů o kvalitním obutí. Jsou to boty s plochou stélkou, někdy příliš úzké a tvrdé, s nevhodnou podrážkou, a sečteme-li všechny tyto vlivy, dospějeme k přesvědčení, že dětské chodidlo nemá v rámci svého vývinu k dispozici potřebné prostředí, aby si vybudovalo příčnou a podélnou klenbu.

skákání na trampolíně

Na výběru kvalitních bot pro děti nesmírně záleží, možná víc, než u dospělého člověka, a podstatné je i to, že děti, stejně jako my, tráví spoustu hodin v nehodných botách či přezůvkách, zatímco by měly chodit častěji venku v přírodě naboso. Jakmile se nasnídají, pospíchají do školy, kde tráví spoustu hodin, odpoledne jdou ven opět v botách, takže pro chození naboso jim zbývá z celého dne jen pár minut doma na koberci. A to je pro vyvíjející se partie dětských chodidel opravdu málo.

děti na trampolíně

Zkuste to s trampolínou

Nemají-li vaše děti dostatek příležitosti chodit bosé, bude se jim bortit klenba a může to skončit plochou nohou. Zabránit tomuto procesu však můžete i na dětské trampolíně. Skákání (bez bot) podporuje práci svalů chodidel tak, že se udržuje podélná i příčná klenba v přirozené poloze, a tyto defekty mizí. Skákání může být jak léčebné, tak i preventivní a možná, že vám trampolínu domů doporučí i dětský lékař, nebo specialista ortoped.

Trampolíny jsou ovšem víceúčelová náčiní, dovedou vám i zvednout náladu a můžete se skákání věnovat častěji, abyste zaháněli deprese, byli aktivnější, měli k životu tvořivější přístup a udržovali i lepší mezilidské vztahy.

You Might Also Like