Menstruační kalhotky – jak to funguje?

Menstruační kalhotky jsou skvělou ochranou při vaši menstruaci. Menstruace není zrovna tím nejpříjemnějším obdobím v životě ženy, a pokud nebudete mít vhodné menstruační pomůcky, bude vám ještě hůře. Jak to funguje menstruační kalhotky? Kalhotky se nosí jako klasické kalhotky. Jednoduše si je natáhnete a můžete vyrazit. Kalhotky fungují tak, že mají několik vrstev, díky kterým je pro ženu zajištěna dokonalá ochrana. Kalhotky mají nejprve sací vrstvu, která pohltí menstruační krev. Další vrstva je absorpční, která je navíc zároveň antibakteriální a slouží i proti nepříjemnému zápachu.

kslhotky

Nemusíte se obávat, i po několika hodinách nošení vás kalhotky uchrání před zápachem. Poslední vrstvou je nepropustná vrstva, která zabrání tomu, aby vám menstruační krev protekla a zašpinila vaše oblečení. Navzdory všem těmto vrstvám, jsou menstruační kalhotky velmi tenké, jako klasické kalhotky, které nosíte mimo menstruaci. Některé ženy se totiž kalhotkám vyhýbají z toho důvodu, že se bojí nepříjemného pocitu, jako by nosily plenu. Ale kalhotky jsou na nošení velmi příjemné. Navíc jsou prodyšné, což přispívá k většímu komfortu z nošení. A jak se o kalhotky starat? Ani údržba není vůbec těžká.

žena

Kalhotky noste 8 – 10 hodin, poté je třeba si je vyměnit za jiné. Použité kalhotky opláchněte ve vlažné vodě a poté je můžete vyprat na tolik stupňů, na kolik doporučuje výrobce. Doporučujeme používat tekutý prací prášek, a rozhodně nepoužívejte aviváž! Aviváž by mohla poničit absorpční vrstvu kalhotek a ty by potom nefungovaly správně. Stejně tak po vyprání nepoužívejte sušičku. Místo toho nechte kalhotky volně uschnout. Po uschnutí je můžete znovu hned použít. Kalhotky si vybírejte podle toho, jak silnou máte menstruaci. Vyrábí se stejně jako vložky a tampóny tak, že jsou určené pro různou intenzitu menstruace.

You Might Also Like