Kam s nimi

Pokud už jste si všechno, po čem vaše srdce toužilo, dopřáli a nějaká ta koruna vám zbývá, pak jste určitě již přemýšleli o tom, jestli je zrovna nejšťastnějším řešením peníze nechávat ležet na účtu na téměř nulovém úroku. Peníze mají vydělávat, proto je čas se zamyslet nad možnostmi jejich investování .
plechová kasa.jpg
Samozřejmě existuje mnoho variant výhodného spoření nebo investování, všechny možnosti mají svá pro a proti, je tedy dobré zjistit si pokud možno maximum informací a teprve poté se rozhodnout pro jednu nebo i více možností, ideální je, pokud svoje peníze uložíte na více produktů. Jestli si nejste zcela jisti svým rozhodnutím nebo váháte k čemu se přiklonit, pak se obraťte na specialistu zabývajícího se finančním poradenstvím. Kromě různých běžných spořících účtů, penzijních připojištění a stavebního spoření se můžete pustit i do investicí více odvážných, jako jsou např. podílové fondy nebo nákup akcií či dluhopisů.
Dluhopisy
Ne příliš výhodná možnost zhodnocení peněz, neboť vzhledem k poklesu úrokových sazeb je tato forma ukládání peněz spíše usedlá a výnosy se po několika dlouhých letech vyšplhají maximálně do výše dvou procent. To se týká především státních, dluhopisy společností výnosnější jsou, ale zároveň s tím je třeba počítat i s rizikem.
cizí peníze.jpg
Podílové fondy
Obyčejný člověk co se týká podílových fondů, musí vyčkat, jaký bude jejich růst a díky tomu, že je jeho součástí několik desítek akcií, pak je tento způsob investice velmi málo rizikový.
Akcie
Pokud máte v plánu ukládat vaše finanční prostředky delší dobu a získat co největší zisk, právě pro vás jsou akcie jako stvořené. Ovšem to také vyžaduje věnovat se sledování vývoje akcií na trhu.
Kolik si dávat stranou
Bez ohledu na to, pro jaký způsob zhodnocení peněz se rozhodnete, odborníci radí dávat bokem zhruba kolem patnácti procent ze své měsíční mzdy, samozřejmě záleží na vašich finančních možnostech.

You Might Also Like