Strava při prostatě

S přibývajícím věkem roste i prostata, ta vyroste až kolem dvaceti let. Během života se může zvětšit http://pc-help.cnews.cz/viewtopic.php%3Ft%3D156131 a její objem může být až patnáctkrát větší. Kde se taková prostata nachází? Je v místě močové trubice přes kterou prochází. Pokud se zvětší, nastává problém a začne tlačit na močovou trubici, poté je obtížnější vylučovat tekutiny nebo mít problémy s erekcí. Ta má obrovský vliv na mužskou impotenci.

potraviny

Co dělat pro to, abych zvítězil nad prostatou?

Nad prostatou zvítězit nemůžete, ale můžete ji ovlivnit a předejít následkům. Důležitý je zdravý životní styl co se týče pohybu i stravy. Sport. Tenis je skvělým sportem proti prostatě. Dlouhé procházky, tůry a veškerá pohybová aktivita.
Co jíst, aby jsem zmenšil riziko zvětšené prostaty a její následky?

Důležitý je zdroj a příjem vitamínu C, B, A, Omega mastné kyseliny a spousta dalších. Různé ovoce a zeleninu. Pokud milujete meloun, tak jen do toho! Meloun je nejlepší zdroj vody a vitamínů, hlavně v horkých dnech perfektně ochladí. Granátové jablko a ze zeleniny například brokolici, květák a nebo ryby. Vhodný je i česnek, který je zároveň i skvělým pomocníkem na vysoký tlak.

zelenina

Nevhodné potravy a prostata

Nevhodnými potravinami jsou ty, které obsahují hodně cukrů, kořeněná jídla, ale i alkohol. Nadměrná konzumace alkoholu může způsobit vážné zdravotní problémy a to né jen u prostaty, ale i s játry či ledvinami. Většinou by měla být jídla zdravá, vyvážená a lehká. Můžete si najít nutričního terapeuta a ten s vámi sestaví vhodný jídelníček pro vás. Máte šanci udělat něco pro svoje zdraví. Prostata vás může postihnout v jakémkoliv věku a není dobré ji podceňovat. Může napáchat více škody než užitku. Dbejte na svůj vyvážený příjem potravin, který je dobře kaloricky vyvážený. Nasaďte si sportovní boty a hurá na výlet. Je to skvělý tip kde můžete cestovat i s rodinou nebo kamarády.

You Might Also Like