Užijte si léto na vaší zahradě

Zatímco dříve si mohli bazén dovolit jen ti nejbohatší, dnes už je tento osobní luxus dostupný téměř pro každého. Můžeme si tak užívat léto, aniž bychom museli složitě cestovat a dělit se o prostor se spoustou cizích lidí. Jak ale zvolit bazén a co vše potřebujeme vědět, než si jej vůbec pořídíme?

žena v bazénu

Jaký bazén vybrat?

Nejprve zjednodušme dělení bazénů na dvě základní kategorie – nadzemní a zabudované.

Nadzemní bazény mohou být nafukovací, nebo se stabilní konstrukcí. Jsou rozhodně tou levnější variantou. Je potřeba volit velikost, kterou potřebujeme. Délku a šířku volíme tak, aby se bazén vlezl na zahradu. Výšku dle našich potřeb. Máme-li malé děti, postačí bazén o výšce 75cm. Děti se tak vyřadí, aniž bychom museli celou dobu trávit v bazéně s nimi (hlídat je ovšem musíme stále), a nám to na nějaké to povalování na lehátku nebo sezení na místě postačí. Co se ale životnosti týče, nemají tak dlouhou výdrž a na konci léta je nutné je schovat.

Zabudované bazény jsou sázkou na jistotu. Můžete si nechat zabudovat i některé z bazénů, které se užívají jako nadzemní, ale v tomto případě se volí jen částečné zasazení do země. Výhodou je i to, že je nemusíme na zimu schovávat. Lze si také nechat udělat celý vestavěný bazén, třeba i s krytím proti dešti, zimě a nepořádku. Zabudovat jej do země není tak jednoduché a bude potřeba zajistit si firmu, která se specializuje na ruční výkopové práce http://servisvirivychvan.cz/sluzby/vykopove-prace/.

zabudovaný bazén

Údržba

Základem je kvalitní filtrace. Je velmi známé, že u větších bazénů je sázkou na jistotu písková filtrace. Dále musíme volit kvalitní chemii a bazén udržovat v čistotě i po jeho případném složení. Bazén lze vyhřívat pomocí ohřevu vody ať už napájeného solárním panelem, nebo elektrickým ohřívačem. Zabudovaný bazén je pak potřeba nechávat kontrolovat profesionály. Sázkou na jistotu je firma SPA AQUA SERVIS, která nabízí jak servis van a bazénů, instalatérské i výkopové práce, tak i zazimování a odzimování bazénů.

You Might Also Like