Upravené nehty jsou vaší vizitkou

Když někomu stisknete ruku na pozdrav, podáváte zboží, nebo si jej berete, máváte, pijete kávu, jíte, pracujete na počítači, při tom všem jsou vaše ruce vidět. A pokud nejsou vaše nehty upravené, může to působit, že nejste čistotný člověk. Není nutné, aby každá žena měla drahé gelové nehty opatřené pestrobarevným lakem, což mnohdy působí až vulgárně, ale aby vaše nehty působily zdravě, čistě, a přirozeně. Jak na to?

hrnek v dlaních

Správné mytí rukou

Pro začátek je důležité si pravidelně mýt ruce kvalitním mýdlem, a vždy si před tímto úkonem vyčistit nehty a pod nehty speciální tyčinkou. Poté ruce osušit, a nakrémovat.

Zastrkávejte kůžičku

Kůžička u nehtů by neměla být příliš velká, a měla by se pravidelně zastrkávat, aby nehty působily zdravěji a upraveněji.

Nestříhat, pilovat

Nehty by se neměly stříhat, ale pouze pilovat. Ideální je pro to papírový pilník. Dávejte také pozor, jak nehty pilujete. Měly by se pilovat vždy jen zprava do leva, nikdy ne tam a zpátky, aby se netřepily. Po opilování si vždy vyčistěte prostor pod nehty, a řádně si umyjte ruce.

Lak na nehty

Ať muži, či ženy, by měli používat minimálně ochranný lak na nehty, třeba průhledný. V případě, že toužíte po barvách, vždy používejte pouze přírodní lak na nehty, který zakoupíte například v e-shopu Pulo. Odlakovač používejte rovněž přírodní, a nehty si vždy odlakujte před dalším lakováním.

ruce na manikúře

Stejná délka

Raději nehty krátké, a zdravé, než dlouhé a polámané. Nehty noste ve stejné délce, a s délkou to nepřehánějte. Čím jsou nehty delší, tím větší mají tendenci se lámat.

Správná výživa

Pro růst zdravých a kvalitních nehtů je zásadní biotin, který se vyskytuje především v potravinách, jako jsou ořechy, vejce, květák, nebo třeba banány. Nezapomínejte ani na maso, a mléčné výrobky. V lékárně zakoupíte vitamínové doplňky stravy, které jsou zaměřený přímo na nehty.

You Might Also Like