Tipy na neobvyklé cestování po České republice a jejích krásách

Zajímavá, a ne až tak známá místa, která můžete v republice navštívit, se hledají snadno. Téměř v každém městě je něco, co stojí za vidění, nebo něco originálního, jedinečného.

1.       Kyjovské údolí
Vyrazte z Krásné Lípy do Kyjovského údolí po turistické stezce, která vede až do národního parku České Švýcarsko. Právě tento park se řadí mezi jeden z nejhezčích nás. Najdete zde mnoho zajímavých skalních útvarů a téměř panenskou přírodu, chráněnou zákonem. Naleznete tady ale také dřevěné sochy a z vrcholů hor je opravdu dechberoucí pohled.

2.       Dům Sigmunda Freuda
Mluvíme skutečně o doktorovi, posedlém psychoanalýzou. Tu najdete v Příboru, jenom pár metrů od hlavního náměstí v centru města. Sigmund Freud je jedním z nejznámějších Moraváků, kteří se zde narodili, tenhle patří ale mezi ty nejslavnější. Z domu, v němž doktor bydlel, je dnes osobité muzeum, které si můžete prohlédnout.

3.       Hlučínské opevnění
V Darkovičkách se nachází opevnění, tedy velmi raritní úkryt, vybudovaný někdy v polovině třicátých let dvacátého století. pokud patříte k milovníkům vojenské historie, jistě byste se do zdejšího areálu měli vypravit. Najdete zde nejrůznější pěchotní sruby, ale také mnoho aktivit pro turisty.

4.       Mitrovský Letohrádek
Vydejte se do Brna a navštivte zdejší bílý letohrádek v barokním stylu, postavený někdy v polovině osmnáctého století. vnitřní uskupení je ale secesní. Dům je v soukromém držení, ovšem můžete se podívat i dovnitř.

5.       Klatovy
Navštivte místní katakomby, které na vás dýchají hororovou atmosféru, nebo také místní lékárnu. Také v barokním stylu je její provedení, a celá vypadá jako apatykář někdy z minulé doby. Lékárna se jmenuje u bílého jednorožce a pochází už z počátku sedmnáctého století. dnes ale slouží spíše jako muzeum.