Bydlet lze slušně a přeci za málo

Bydlení není nutné pořizovat za nekřesťanské peníze. Můžete za něj i ušetřit. Jen se musíte smířit s tím, že nedostanete přesně to, na co jste asi zvyklí.

Bydlet lze slušně a přeci za málo

Jen málokdo má sen bydlet v podnájmu. A není divu. Nejedná se totiž o žádné velké terno. Podnájmy jsou totiž často dost drahé, a i když už dneska nemůže majitel nemovitosti podnájemníka jen tak ze dne na den vyhodit na ulici, pořád je to docela rizikové. Už jen z toho důvodu je daleko bezpečnější pořídit si bydlení vlastní, ideálně v bytě či ještě lépe v rodinném stavení. To však není často možné, jelikož nemovitosti obytného typu v několika předešlých letech výrazně stouply na ceně, což znamená, že si je může dovolit čím dál tím méně lidí.

Klíč od domu

Pokud se však nechcete smířit s bydlením v podnájmu, stále tu existují i jiné možnosti, které jsou cenově přijatelnější, ale na druhou stranu také nejsou pro každého. Koupit si houseboat a bydlet na vodě je pro většinu našinců prakticky nepředstavitelné, ale je to poměrně levné. O něco dražší, ale na druhou stranu komfortnější bydlení pak získáte v případě, když si vyberete nějaký z mobilních domů.

Skříně a spol. jsou už vevnitř

Zdají se vám mobilní domky přeci jen až příliš malé a nevhodné k celoročnímu bydlení. Z části máte dozajista pravdu, ale jen zčásti. Existují samozřejmě i menší verze, které k celoročnímu užívání příliš ideální opravdu nejsou, zvláště pokud máte rodinu. Pak se ale dají koupit i nemodernější modely, které nejenže oplývají dostatečným obytným prostorem, ale zároveň se mohou pyšnit kvalitním vnitřním vybavením, a to včetně celé řady užitečných elektrospotřebičů, třeba mikrovlnné trouby.

Výhodné bydlení

Oceňují je i živnostníci

Nejen lidé, kteří chtějí dobře bydlet, hledají vhodné prostory. I mnozí živnostníci potřebují místo, kde by mohli podnikat. A některým přijdou mobilní domy více než vhod. Když se člověk zamyslí, jedná se opravdu o dobrou investici, jelikož z takového obydlí se dá klidně udělat třeba kancelář, případně kadeřnictví na kolech. Menší verze pak mohou fungovat jako klasické kiosky.

You Might Also Like