Jestli ječmen, tak jedině mladý

V dnešní době není problém si zakoupit vysoce kvalitní produkty a jimi obohatit svůj jídelníček. Nejedná se o nějaké zázračné léky, ale na druhou stranu jejich konzumace skutečně může v mnohém ovlivnit náš zdravotní stav. To platí i v případu ječmene, který je spíše známý jako zemědělská plodina. My se ale musíme podívat na jeho začátek růstu a zjistíme, že pokud bychom chtěli získat to nejcennější z něho, tak musíme skutečně konzumovat tuto rostlinku v mladém stádiu růstu. Nejlepší je si rovnou zakoupit hotový produkt, který se nabízí v podobě prášku a z něho si připravit brčálově zelený nápoj nebo kdo neustojí to, že by si měl takto připravovat elixír zdraví, tak se může soustředit na zelený ječmen tablety, jejichž konzumace je bez větších příprav.

ječmen

Žádné jiné příměsi

V podstatě složení je velmi zajímavé, což není divu, protože ječmen se sklízí za velmi přísných podmínek, aby splňoval veškeré zdravé požadavky, a jeho lístky mohou být maximálně vysoké 25 cm. Nesmí nás překvapit jeho složení, protože právě tyto přírodní poklady jsou skvělým cenným zdrojem 20 aminokyselin včetně 8 esenciálních, které si naše tělo nedokáže vyrobit samo. Jak je známo, tak právě aminokyseliny jsou stavebním kamenem pro bílkoviny a tím jsou nezbytné pro vytváření buněk. Také se postarají o poškozené tkáně a navíc dodávají tolik chybějící energii. Jsou zde dále v hojném zastoupení i enzymy, které působí něco jako katalyzátory, ale zlepšují skvěle také trávení a mají silné antioxidační účinky.

ječmen léky

Minerálů je jak naseto

Rozhodně nechybí zástupci vitamínů, ale na minerály to snad ani nemá, ačkoliv mají také velké zastoupení. Jen za zmínku stojí draslík, vápník, hořčík, železo, měď, fosfor, mangan, zinek a mnohé další prospěšné látky. To by člověk ani neřekl, že všechno tohle a mnohem více je obsaženo v tak mladé rostlině. Je pravdou, že pokud budeme konzumovat tablety, tak rozhodně to na ničem z těchto látek neubere a naopak to velmi posílí naše tělo. Poté zajisté stojí tento zelený poklad vyzkoušet.