Správná volba a péče o taneční boty dámské

Kvalitní a adekvátní taneční boty dámské tvoří základ. Nezáleží na tom, zda se tanci věnujete po profesionální stránce, zda navštěvujete jen taneční nebo jste nadšencem a absolvujete taneční kurzy. Stejně tak nemá vliv, zda tančíte pravidelně či jen příležitostně. Nezbytné je pořídit si taneční boty dámské, které splňují veškerá potřebná kritéria. Zároveň přilnou dokonale k vaší noze, zajistí bezpečnost na parketu při tanci a eliminují riziko úrazu.

střevíce

Vybírat lze jak ze široké nabídky, ale také je možnost si nechat vyrobit boty na zakázku. Garance vstřícného a profesionálního jednání a individuálního přístupu.

Boty do interiéru

Jelikož se jedná o boty určené zásadně pro vnitřní využití, nikdy v nich nechoďte ven. Poškodila by se podrážka. Stejně tak této obuvi nesvědčí mokro, déšť či mráz. Jakákoliv vlhkost může razantně zdeformovat obuv. Mráz má negativní vliv na popraskání bot. Neboť boty na tanec nejsou určeny pro venkovní užití.

Jak vybrat ty pravé boty?

Začneme u velikosti. Je samozřejmě prioritní, aby vám obuv seděla, přilnula správně k noze a poskytla maximální komfort při tanci. Pozornost je třeba věnovat oblasti nártu, aby špička nevyjížděla na parket. Mějte na paměti, že co se týče délky, tak by bota měla být stejně dlouhá jako vaše chodidlo. Nikdy nesmí být kratší.

Design má samozřejmě vliv při výběru. Zejména právě zde v případě dam. Jestliže se jedná o vaše první boty, je adekvátní zvolit béžové neboli tělové barevné provedení. Je sázkou na jistotu a krásně vám zároveň i opticky prodlouží nohy. Vhodná je i neutrální černá barva. Jestli je tanec vaší vášní a věnujete se mu častěji, vyplatí se investovat i do bot s oslňujícím designem. Stejně tak lze zvolit odvážnější barvy i aplikace.

tanečnice

Jak je to s výškou podpatku?

Rozptyl výše podpatku je dosti široký. Lze si pořídit botky mající podpatek okolo tří centimetrů, ale také klidně si vybrat můžete boty s deseti centimetrovým podpatkem. Za ideální a nejvíce doporučováno je zvolit obuv mající podpatek okolo šesti či sedmi centimetrů. Boty nejsou v tomto případě zbytečně vysoké a zároveň působí na noze velice pěkně.

You Might Also Like