Vydělávat peníze na YouTube?

Může to být nepředstavitelné, ale pojďme si říct, že krásné. Kdo z nás má možnost vydělávat si peníze děláním toho, co nás baví. Jistě, můžete být trenérem mládeže, učitelem či vedoucím zájmového kroužku a tato práce vás naplňuje a neměnili byste ji. Ovšem stále máte určené hodiny, kdy musíte „pracovat“, ať už to tedy pro vás je zábava či spíše koníček, Možná vás také ale nadchne představa toho, že si budete prostě jen žít a ze svého života skládat obrázky, které budou zajímat nejen vás, ale i ostatní a za to vám měsíčně přijdou na účet peníze. Nebudeme si říkat, že tvůrci videí to mají snadné, ale co si budeme říkat, je to pro ně také jistě spíše zábava než úmorná dřina. Můžeme tedy jen spekulovat a případně se optat někoho, kdo se takové práci věnuje, jak náročné to je.
 studium na pc
Jak je vůbec možné vydělávat na videích?
Jednoznačně trend sociálních sítí a s tím v souvislosti sledování videí, každoročně roste. Každá sociální síť či webový portál se snaží využít potenciál, který s sebou přináší právě video boom. Aktuálně však nejvíce láká, a je to logické, začínající tvůrce, právě YouTube. Každý měsíc se na této platformě objeví více jak pět milionů unikátních návštěvníků z České republiky. Některé zdroje uvádí, že tuto platformu navštíví více než 82 procent Čechů, kteří využívají internet.
podnikatel a hlava ženy
 
•           Reklamy
Pokud tedy natočíte video a splníte další podmínky stanovené YouTube, můžete povolit zobrazování reklamy. Za prokliky fanoušků na tyto reklamy pak můžete inkasovat peníze. Samozřejmě musíte mít právě za tímto účelem živnostenské oprávnění. Je potřeba však myslet na to, že zpeněžování začne až v momentě, kdy vaše videa budou mít minimálně deset tisíc shlédnutí.
 
Nepředstavujte si tedy, že přijdete s telefonem před dům, natočíte video, dáte ho na YouTube a začnou se vám hrnout peníze. Pro představu jsme dohledali, že výdělek na jeden tisíc shlédnutí videa vám vydělá přibližně jeden americký dolar. Tedy musíte asi řádně makat, rozšiřovat sítě, mít výbornou kvalitu videí a zajímavý obsah, abyste se dostali do situace, kdy opravdu díky takovým reklamám budete moci vydělávat peníze na živobytí.

You Might Also Like