Protahovací trh usnadní výrobu tvarovaných drážek

První polovina 20. století byla pro kovovýrobu přelomová a v této době vzniklo mnoho postupů a nástrojů, které se využívají dodnes. Staly se nedílnou součástí strojírenského provozu, bez které si povoz zaměstnanci, ani majitelé firem nedokážou představit. Vzhledem k tomu, že je na produktivitu dnes kladen větší důraz než kdykoli předtím, jsou osvědčené metody velmi důležité a většina firem s nimi pracuje.

Protahovací trn od i-nástroje.cz slibuje profesionální a rychlou produktu zboží, které poptávají vaši klienti. Jen tak uspokojíte jejich vysoké nároky a stanete se jejich oblíbeným dodavatelem, na kterého se vždy mohou spolehnout. Nejdřív se ale podívejme na to, o co jde a kde je ideální tento produkt využít.

Kovovýroba efektivita práce

Co to je?

Protahovací trh se někdy nazývá také protlačovací a jedná se o nástroj, který slouží k výrobě otvorů s jiným než kruhovým tvarem. Potřebujete-li udělat otvory v průřezu mnohoúhelníku, lichoběžníku nebo křivky, bez použití této pomoci byste se museli spoléhat na frézování či hoblování. To ale zabere mnohem více času a nebude tak přesné.

Pro koho se hodí

Počítejte s tím, že investice do tohoto pomocníka není malá. Jde o poměrně drahou a specifickou věc, která se nevyplatí každému. Obecně lze říct, že je vhodný pro kusovou i sériovou výrobu. Využíváte-li třískovou technologii, tak se bez něj neobejdete. Počítejte ale s tím, že je určen pro konkrétní proces. Nejedná se o univerzální stroj jako je např. soustružnický nůž.

Ostré protahovací trny

Jak probíhá protahování?

Proces není žádnou novinkou. Používá se stejný jako v minulém století. Určený kus kovu se pevně upne a trn následně koná jednosměrný pohyb ve stroji, tzv. protahovačce. K obrábění je nutno použít hydraulický pohon, protože tlak a mechanické tření jsou skutečně velké a k realizaci přesného kusu potřebujete použít hodně síly. Jeho vzhled připomíná zvláštní pilku. Sestává z mnoha ostrých zubů odstupňovaných podle velikosti, přičemž poslední zub bude výsledkem procesu.

You Might Also Like