Obhajoba elektroniky·         Není v tom melodie. Nejčastější námitka, kterou lidé vznášejí asi nejčastěji. Jasně, uznávám, není to zrovna ABBA nebo Mozart, ale elektronická hudba v sobě melodii má. Hodně často vychází právě z klasické hudby, nebo si kreativním způsobem hraje s popem, rockem a dalšími žánry. Jistě, melodii nedostanete naservírovanou na stříbrném podnose, ale právě to mě na tom baví. Musíte se opravdu ponořit, zaposlouchat, a zamyslet se. Pak se totiž elektronická muzika podobá obrovskému jeskynnímu systému, kde objevíte něco nového pokaždé, když do něj vstoupíte. Zatímco popovou skladbu znáte po pár posleších nazpaměť a pozpátku, u elektroniky vždycky najdete novou vrstvu.

ovládání hudby
·         Neruší to. Elektro je perfektní podkresová muzika. Mohu si jí klidně pustit k učení, při vaření nebo jen tak pro relax. Nikdy mě neruší, naopak navozuje příjemnou a uvolněnou atmosférou. Díky tomu, že jí je na internetu spousta, tak si vždy mohu najít perfektní tempo a náladu. Někdy mám chuť na lidský hlas, jindy na klidnou instrumentální muziku. Pokaždé najdu přesně to, co zrovna potřebuji.

zažízení dj
·         Může to dělat každý. V dnešní době může tento typ muziky dělat prakticky každý. Zatímco k vytvoření profesionálně znějící popové skladby potřebujete masivní studio a tým lidí, vybavení pro tvorbu té nejlepší elektronické hudby se vejde do kufru auta. To znamená několik věcí. Především, zejména v době internetu, každý má šanci. Pokud jste dobří a máte odhodlání, nakonec se prosadíte. Nemůžete ztroskotat na tom, že neseženete peníze. Navíc, koncert si můžete uspořádat prakticky kdekoli, kde je kus rovné plochy a připojení k elektrické síti. A takovéto spontánní koncerty bývají často ty nejlepší. Což mě přivádí k…

·         Party. Koncerty a party s elektrickou hudbou bývají nezapomenutelné. Díky tomu, že je to pořád tak trochu okrajový žánr, tak na koncertech začnete brzy potkávat známé tváře. A obvykle to nejsou přecpané akce s deseti tisíci lidmi, ale spíše menší akce. To dává organizátorům daleko větší prostor k nalezení zajímavých prostor. Už jste někdy byli na koncertě ve staré továrně nebo ve vypuštěném bazénu? Věřte mi, je to nezapomenutelný zážitek. Mekkou tohoto žánru je samozřejmě berlínský Berghain, ale i u nás se najdou skvělé kluby.