Jakou pohádku mají děti nejraději?


Všechny děti mají jedno společné – milují hračky a filmové postavičky. Nicméně každá doba má své a mění se i oblíbení hrdinové. Má-li váš potomek v blízké době narozeniny, určitě oceníte pár tipů na velmi oblíbené pohádkové postavy a hračky v současné době!

Asi nejoblíbenější postavičkou je Mašinka Tomáš. Podobně jako kdysi Bořek stavitel, prožívá se svými přáteli mnohá dobrodružství. Děti se tak octnou ve světě vláčků a železnic, kde se mohou mnohému naučit. Zkrátka, jedná se o velmi oblíbenou pohádkovou postavičku, kterou můžete naleznout nejen v knihách. Mašinka Tomáš hračky naleznete v naprosté většině hračkáren po celém světě. Mimo to, tyto hračky můžete naleznout i na internetových obchodech. Nejoblíbenější hračkou s tímto hrdinou, je klasická postavička lokomotivy a vláčku. K tomu se většinou prodávají i koleje, nebo další postavičky ze seriálu.

pohádková princezna

Kromě Mašinky Tomáše tu jsou i další oblíbené pohádkové postavičky. Jednou takovou jsou například superhrdinové, jako se Spiderman. S tímto hrdinou byl napsán nespočet komiksů a malí chlapci ho milují již mnoho let. Kromě klasických komiksů je tento hrdina známí i z kreslených seriálů. Nicméně děti jej zbožňují i na osuškách, nebo jiných textiliích. Mimo to, děti jej milují i na školním batohu, pouzdře nebo pravítkách.

pohádková postava

Mnoho let už na předních příčkách dětských srdcí jsou i všechny postavičky z dílny Walt Disney. Tyto pohádkové superhrdiny překoná jen málo co. V posledních letech byla u dětí velmi oblíbená pohádka Ledové království. To si oblíbily především malé holčičky – a není se čemu divit. Obě princezny jsou hodné a sympatické. Nejedna holčička tak touží být jako ony. Nejvíce ze všeho je tak potěší šaty, trička a další oblečení s těmito postavami. Velmi oblíbené jsou s touto tématikou například i kartáče a hřebeny na vlasy.