Jak navýšit kreditové skóre


V tomto článku vám prozradíme několik zaručených tipů na to, jak si vlastně navýšit kreditové skóre, které udává, k jakým úvěrům a půjčkám a jak výhodným máme vlastně přístup jakožto dlužníci. Na otázku, jestli dostanu hypotéku poté, co se budu takto snažit, vám tak odpovíme kladně. Stačí jenom dodržet alespoň pár let jednoduchý postup, aby banky viděly, že jsme schopni splácet a máme tak velký potenciál a relativně bezpečnou schopnost splácet i ty největší půjčky.

  1. Kontokorent

Pakliže nemáte sjednaný kontokorent, měli byste zbystřit a okamžitě pelášit do banky, abyste si vše mohli zařídit. Prosím vás, kontokorent je naprosto klíčový pro kohokoliv, kdo si chce nejen konstantně zvedat své kreditové skóre, ale zároveň je to nesmírně důležité pro lidi, kteří potřebují například měsíčně několik tisíc navíc, aby pokryli nejdůležitější náklady, případně chtějí mít peníze pro případ, že by nemohli splácet nebo najednou neměli u sebe ani tisícovku. Kontokorent, pakliže je proveden správně, vám může přidat do vašeho rozpočtu až pět tisíc korun u jedné banky, které můžete kdykoliv použít.

cow-2555586_640

Kontokorent je přečerpání účtu, kdy prostředky máte celoročně dostupné a můžete k nim kdykoliv sáhnout pro platbu vašich výdajů. Musíte je samozřejmě do konce roku vrátit, ovšem pokud tak učiníte, zvednete si vaše kreditové skóre. Použijte kontokorent na malé internetové platby a poté jednoduše přepošlete peníze z hlavního účtu. A je to.

  1. Vedlejší příjem
  2. Pakliže máte vedlejší příjem, který může být třeba jen pět set korun měsíčně, přidá vám to ohromně na vašem kreditovém skóre, máte totiž další příjem, nezávislý od toho hlavního, na který můžete sáhnout v případě splácení. A pro banky je toto velice atraktivní!

doll-550583_640

4. Pasivní příjem

Pakliže investujete a máte každý měsíc alespoň pár stovek pasivního příjmu, můžete i toto uvést, abyste zvýšili své skóre. Budete tak daleko lepší „cíl“.